„If it hurts, do it more often!”* – Confitura 2012

Każdy programista ma swoje preferencje, dotyczące używanych przez niego narzędzi i języków programowania. W pewnych technologiach pisze im szybko i wygodnie, innych raczej unikają. Jednym z popularnych języków, który nigdy nie zyskał mojej sympatii jest Java. Można się więc spodziewać, że nie będę zainteresowany spotkaniami, skupionego wokół niej community.

Dlatego mój entuzjastyczny stosunek do Confitury może nieco dziwić. Wystarczy jednak spojrzeć na rozbudowaną agendę konferencji, aby zarazić się pozytywnym nastawieniem. Tym bardziej, że uczestniczyć w tym wydarzeniu możemy całkiem za darmo.

Prelekcje od początku zapowiadały się naprawdę zachęcająco: różnorodność tematów spowodowała, że każdy mógł bez problemu znaleźć coś dla siebie. Aż cztery równoległe ścieżki wykładów (!) gwarantowały, że żaden z uczestników nie będzie się nudził nawet przez chwilę. W moim przypadku wystąpił problem nadmiaru ciekawych wykładów – zdarzały się sesje, podczas których miałem ochotę przebywać w dwóch salach jednocześnie.

Merytorycznie – było super. Konferencje Javowe w Polsce mają już chyba za sobą etap zachwalania samej technologii i zamiast tego skupiają się na różnorodnych tematach związanych z wytwarzaniem oprogramowania. Jakich konkretnie? Poruszono takie zagadnienia, jak na przykład: testy, continuous deployment, zarządzanie czasem i technikami pracy, rozmowy rekrutacyjne, wzorce projektowe, praca zdalna, SOA i inne. Sporo ciekawych, wartych wysłuchania prelekcji.

Jeśli o mnie chodzi – pomimo, że nie wiążę mojej przyszłości z Javą – z pewnością pojawię się również na przyszłorocznej edycji Confitury. Do zobaczenia! ;)


Dodatkowe materiały nt. konferencji:

Videorelacja (YT)

Relacje pozostałych uczestników

Confitura’12 – oficjalny portal


* – w oryginale cytat dotyczył powodów i metod wdrożenia w firmie „continuous deployment”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: