A więc chcesz popełnić samobójstwo?

Proszę bardzo, nie będę zatrzymywał. Ale stawiam warunek. Przeczytaj najpierw „Życie po śmierci” Leona Denisa z 1920 (w Polsce ostatnie wydanie chyba z 1995). Niestety jest to jedna z książek, które bardzo trudno dostać poza Rapidshare’m (choć może się poszczęścić i za cenę w okolicach 10 zł staniemy się szczęśliwymi posiadaczami tej pozycji za pośrednictwem sklepu allegro).

Piszę poważnie – jeśli rzeczywiście chcesz popełnić samobójstwo – przeczytaj najpierw tą książkę. Nie jest to żadna pozycja, która ma zachęcić Cię do życia obietnicami, że jeszcze będzie wspaniale. Wręcz przeciwnie –  książka obiecuje raczej, że przed nami wszystkimi jeszcze wiele cierpienia. Ale tłumaczy w sposób bardzo racjonalny jaki jest jego sens, jaki cel, czym jest dusza, czy ona istnieje i dlaczego, czym jest nasze ciało, co się dzieje ze świadomością po śmierci, jakie są skutki naszych czynów.

Czym ta pozycja różni się od setek pozycji o podobnych tytułach (głównie są to chyba pisma chrześcijańskie)? Otóż treść tego dzieła nie pochodzi z tego świata – o życiu po śmierci opowiadają Ci, którzy sami ją przeżywają – istoty astralne, które w największym uproszczeniu można określić jako dusze zmarłych. Ich przekaz jest bardzo daleki od jakiejkolwiek z istniejących religii, więc jeśli twierdzisz, że w nic nie wierzysz, to nic nie szkodzi. To nawet lepiej – pomoże Ci to z otwartym umysłem spojrzeć szerzej między innymi na chrześcijaństwo – z punktu widzenia racjonalisty, nie zaślepionego fanatyka.

OK, przeczytałem książkę, co teraz? Teraz wyjdź z ciała i zdobądź własne doświadczenia, o których przedtem tylko czytałeś. WTF? Do tego będziesz potrzebował dodatkowej literatury, ponieważ OBE (pod tym hasłem szukaj na google informacji o wyjściach z ciała) nie jest opisywane w „Życiu po śmierci” (choć obeznany z tematem czytelnik wychwyci pewne wzmianki o tym zjawisku). Tutaj polecałbym książki Moena, „Miłość i wolność poza ciałem” Darka Sugiera oraz materiały internetowe, w których najłatwiej znaleźć sprawdzone praktyczne wskazówki, jak osiągnąć OBE.

A zatem jak będzie? Po wypełnieniu powyższych wskazówek dalej masz ochotę się zabić? Wątpliwe. W końcu (wbrew pozorom) to niestety nic nie zmienia…

Reklamy
1 comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: